СУЧАСНІ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОЕКТИ ТРАНСФОРМАЦІЇ ВУГЛЕВИДОБУВНИХ РЕГІОНІВ У СВІТІ
DOI:
https://doi.org/10.59911/mgg.2786-7994.2021.1(2).251872Ключові слова:
вуглевидобувні підприємства, трансформація вуглевидобувних регіонів, закриття шахт, екологія техногенно-навантажених регіонівАнотація
Зважаючи на екологічні питання вуглевидобувних регіонів та перехід на альтернативні види палива, питання трансформування видобувних регіонів є актуальним. Вуглевидобувні регіони впливають не тільки на зміну ландшафтів, а й на викиди в атмосферу газів, в тому числі й діоксиду вуглецю. Спалювання вугілля вважається однією з головних причин викиду в атмосферу великих обсягів вуглекислого газу CO2, що викликає парниковий ефект і, відповідно, глобальне потепління. Тому саме в Західній Європі, де ідея захисту клімату користується досить широкою суспільною підтримкою, приймаються різні конкретні заходи, спрямовані на прискорену відмову від використання вугілля.
Найбільших успіхів у трансформації вуглевидобувних підприємств досягли у Німеччині, Великобританії, Америці, Канаді, Польщі та інших європейських державах. У більшості країн трансформація вуглевидобувних підприємств проходить за двома основними напрямами: створення окремих підприємств (бізнес-проекти) чи технологічних парків. Хоча процес структурних змін і відмови від вугілля мають свої відмінності у кожній країні та регіоні, досвід Німеччини виявив основні проблеми і сформував стратегічні варіанти структурних змін шахтарських регіонів. Розглянуті еколого-економічні проекти в інших країнах є можливість реалізувати і на наших вуглевидобувних підприємствах.
Посилання
https://texty.org.ua/articles/84351/Zeleni_terykony_nimeckogo_Donbasu_Jak_Rur_vidmovyvsa-84351/
https://www.korydor.in.ua/ua/cool-economix/kulturna-okupatsiya.html
https://www.korydor.in.ua/ua/cool-economix/rur-fragmenti-landshaftu.html
https://www.accbud.ua/architecture/tekstura/rur-kreativnyj-gorod
https://naurok.com.ua/prezentaciya-doslidzhennya-nove-oblichchya-ruru-85832.html